top of page
basket potası

spor okulu basketbol voleybol

Hakkımızda

Yaklaşık 32 yıl önce başlatıp bugünlere taşıdığımız bu organizasyondaki amacımız; çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin yanı sıra onların kendilerini ifade edebilecekleri, programlı yaşamayı alışkanlık haline getirebilecekleri, mücadele edebilme ve takım ruhunu geliştirebilecekleri, sportif etkinlikler ile akademik eğitimi bir arada sürdürebilecekleri ortamlarda bulunmalarını ve tüm bunları keyif alarak yapabilmelerini sağlamaktır.

Sporun Önemi

10 yıl öncesine kadar genel anlamda fiziksel sağlık anlamına gelen sportif çalışmalar, günümüzde zihinsel sağlık boyutunda da çok büyük önem taşımaktadır. Sanal ortamların gelişmesi ile her geçen gün artmaya devam eden dijital bağımlılıklar ve eğitim sisteminin yoğun temposu, çocuklarımızın sosyal diyalog kurabilme yetilerini köreltmekte, egzersizlerden ve oyun alanlarından uzaklaştırmakta, başta obezite olmak üzere birçok sağlık sorunlarına neden olmakta ve bu nedenlere bağlı olarak mücadele edebilen, çabuk ve doğru kararlar verebilen bireyler olmalarını engellemektedir.

Bu bağlamda takım sporları çocuklarımız için çok ciddi bir ihtiyaç ve hatta zorunluluk haline gelmiştir. Yıllardır eğitim sektöründe hizmet veren kadromuz ile sportif ve sanatsal eğitim alan çocukların akademik kariyerlerinde ve sosyal hayatlarında çok daha başarılı olduğunu gözlemliyor, elde ettiğimiz deneyimleri her geçen gün standartlarını yükselttiğimiz eğitim çalışmaları ile çocuklara aktarmaya çalışıyoruz.

Adsız (Google Classroom Kapak Görseli).png
bottom of page